Potraviny vhodné na regeneraci a ochlazení pokožky

V horkém počasí se potíme, protože pokožka je největším orgánem lidského těla (1.7m2). Čím vyšší vlhkost, tím větší pocit horka. Ale i  v horku na slunci pokožka trpí, protože dehydratuje a odvádí přirozenou mastnotu. Pokud jste venku, je vhodné používat přírodní přípravky, které hydratují a regenerují pokožku svých ochlazujícím účinkem.

 

Aloe Vera Gel

Aloe vera gel podporuje regeneraci pokožky. Má ochlazující účinek. Vybírejte aloe bez alkounu a čistou šťávu z listů, bez syntetických konzervantů jako benzoan draselný.

 

Čerstvý koriandr

Dejte hrst čerstvých koriandrových listů do mixéru a přilijte ⅓ šálku vody a rozmixujte. Přeceďte a rozmixované listy přikládejte na pokožku. Vypít můžete šťávu, kterou jste přecedili.

Meloun

Pokud jíte meloun, můžete vnitřní ovocnou část slupky vtírat do pokožky, čímž jí regenerujete a v létě příjemně ochlazujete.

Kokosová voda, mléko a olej

Tekutina v mladém kokosu je vynikající iontový nápoj v horku a po cvičení, tuto vodu můžete také aplikovat na pokožku. Na kokosovém oleji je vhodné vařit a také potírat horkou pokožku ze slunce nebo po popálení.

df