Celkový životní styl, které je stresující, spolu se špatnou stravou a znečištěním vzduchem ovlivňuje celkové zdraví. K orgánům, které jsou nezdravým životním stylem nejvíce ohroženy, jsou oči.

1. Kouření
K všeobecně známým rizikům kouření patří také poškození zraku. Chemické látky v cigaretě poškozují zejména citlivou část sítnice, makulu.

2. Únava
Někdy zatěžujeme příliš náš zrak. Práce na počítači a sledování TV navozuje únavu očí, která může někdy vést k poškození zraku.

3. UV záření
Doporučuje se nosit brýle proti slunci pokaždé, když jdete na slunce. Ultrafialové paprsky poškozují rohovku a sítnici. Navíc UV záření zvyšuje riziko očního zákalu.

4. Vysoký krevní tlak
Vysoký krevní tlak poškozuje cévy v sítnici. Vede k tzv. retinopatii.

5. Cukrovka
U cukrovky dochází k riziku poškození zraku a nemocím jako zvýšený nitrooční tlak nebo poškození sítnice a slepotě.

6. Alkohol
Nadměrná konzumace alkoholu vede k poškození nejen jater, ale i zraku. Zhoršuje se reakce zorniček, zvyšuje se zarudnutí, snižuje citlivost na barvy a kontrast.

7. Nezdravá strava
Zrak potřebuje zejména některé vitaminy a mastné kyseliny, např. nedostatek vitaminu A způsobuje suchost oči či poruchy nočního vidění. Nedostatek vitaminu B-12 vede k mlhavému nebo dvojitému vidění. Nedostatek omega-3 mastných kyselin též způsobuje zhoršování zraku. Též vitamin C v podobě silného antioxidantu Amalaki posiluje zrak, stejně jako směs Triphala a také lutein se zeaxantinem.

df

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.

Doplňky stravy pro imunitu

Pestrá strava je základem, jak získat různé mikronutrienty, ale byliny jsou dalším nástrojem pro naši imunitu. Nejsou nutné, pokud žijeme relativně zdravě, ale výrazně nám pomáhají. Podle současných doporučení je základem nutričně bohatá strava, ale v případě větší fyzické zátěže, stresu, epidemie a prevence patří doplňky a byliny k praktickým prostředkům, jak podpořit imunitu.
Pšenice a škodlivý účinek na zdraví

Pšenice a škodlivý účinek na zdraví

Obilniny jsou semena z trávy Poaceae. Kromě toho existují pseudoobilniny, jako pohanka, quinoa, amarant a chia. Některé studie se snaží vzbudit dojem, že obilovny jsou nezbytnou součástí vyvážené stravy.
Lockdown jako hloupé opatření

Lockdown jako hloupé opatření

Lockdown je panické opatření, a historie ukáže, že lockdown je fatálním selháním a omylem v opatřeních proti Covidu i jiným virovým pandemiím. Důsledky lockdownu jsou závažnější než samotný COVID-19. Prof. Woolhouse.

Prodělání nemoci poskytuje lepší imunitu než očkování

O tom, že kolektivní imunita a prodělání nemoci poskytuje větší ochranu než očkování, a riziku očkování mladých lidí a dětí.
Omega-6 mastné kyseliny v potravinách a zánět

Omega-6 mastné kyseliny v potravinách a zánět

Klinické studie a vědecký výzkum prokazuje, že pro zdraví je zásadní vyvážený poměr mezi omega-6 a omega-3 tuky. Jak zmiňuji v mnoha článcích a knihách, výrazný nepoměr mezi omega-3 a omega-6 podporuje zánět.