Počet seniorů má v roce 2050 dosáhnout 2 miliard a poruchy paměti. Některé potraviny a jejich polyfenoly mohou podpořit paměť u starších jedinců…

Borůvky

Studie (1) publikovaná vědci z Kanady a Francie ukazují, že borůvky (a hrozny v jedné studii) nebo jejich extrakty mohou zpomalovat pokles kognitivních schopností. Předchozí výzkum na zvířatech ukázal synergický efekt těchto dvou potravin – polyfenoly v hroznech podporovaly vstřebávání polyfenolů v borůvkách. Vědci ve studii zkoumali 215 žen a mužů ve věku 60-70 let, v šest měsíců trvající studii. Polovina z účastníků studie užívala placebo a druhá skupina pak 600mg na polyfenoly bohatého extraktu hroznů a borůvek, obsahující 258 mg flavonoidů. Primárním cílem byly testy hodnotící paměť, zejména vizuální (podobné pexesu, kdy se na monitoru objevily v některých čtvercích symboly a následně se náhodně objevený obrazec na obrazovce měl umístit správně do daného čtverce, ale i verbální a pracovní.

Přestože se paměť po 6 měsících zlepšila, nebylo rozdílu v obou skupinách, ale pokud se účastníci rozdělily do 4 skupin podle výsledků testů na počátku studie, největší zlepšení nastalo u těch, co brali extrakt a měli největší zhoršení paměti. Kognitivní věk se oproti počátku studie zlepšil o 14 let ve srovnání s 5 lety v placebo skupině. Verbální paměť (např vybavení slov) se zlepšilo též u užívání extraktu.

Borůvky zlepšují paměť

V další studii (2) odpovídající více stravě v praxi, užívali ženy a muži od 60 do 75 let, denně 24 g mražených borůvek (asi 1 šálek) po dobu 90 dnů. Ti, co užívali borůvky, měli lepší výsledky ve verbální testu paměti a testu task-switching (hodnotí jak reagujete podvědomě na změnu úkolu, tzn. reagujete rychle na písmena nebo čísla).

Nová analýza (3) dostupných studií z roku 2019 ukazuje, že borůvky i extrakt borůvek zlepšují kognitivní schopnosti, zejména paměť, krátkodobou i dlouhodobou i prostorovou.

Podle autorů studie je nutné stanovit doporučené denní množství u flavonoidů jako u minerálů a vitaminů.

Přestože jsme zastáncem bobulovitého ovoce, což je téměř jediné ovoce, které jím, uvedené analýzy nemohou ukázat na borůvky jako hlavní faktor, protože studie nebyly dostatečně průkazné. Z ovoce jsou ale borůvky, ostružiny a další lesní ovoce asi nejvhodnějším druhem ovoce.

Reference:

1. Julien Bensalem, Polyphenols From Grape and Blueberry Improve Episodic Memory in Healthy Elderly with Lower Level of Memory Performance: A Bicentric Double-Blind, Randomized, Placebo-Controlled Clinical Study, The Journals of Gerontology: Series A, Volume 74, Issue 7, July 2019, Pages 996-1007, https://doi.org/10.1093/gerona/gly166

2. Miller MG, Dietary blueberry improves cognition among older adults in a randomized, double-blind, placebo-controlled trial. Eur J Nutr. 2018 Apr;57(3):1169-1180. doi: 10.1007/s00394-017-1400-8.

3. Travica N., The effect of blueberry interventions on cognitive performance and mood: A systematic review of randomized controlled trials. Brain Behav Immun. 2019 pii: S0889-1591(18)31195-4. doi: 10.1016/j.bbi.2019.04.001.


Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.