Vědci stále více upozorňují na stoupající provádění císařských řezů, které nejsou indikovány ze zdravotních důvodů…

V případě indikace zachraňující život jako placenta previa, abnormální pozice plodu či omotání pupeční šňůry kolem krku zachraňuje císařský řez životy dětí i matek. Nadměrné provádění stále více kritizují odborníci, protože překračují procento nad 10-15% a ohrožují ženu i plod poškozením při zákroku.

Globální procento císařských řezů stouplo za posledních 15 let o 21%, a zvyšuje se o ročně o 4%. V jižní Africe se provádí císařské řezy v méně než 5%, naopak v jižní Americe ze 60%. Ze 6.2 milionů zbytečných císařských řezů, které se provádí každý rok, polovina z nich se týká jen Číny a Brazílie. Císařské řezy prováděné mimo nevyhnutelné indikace nejsou založeny na vědecké medicíně. Zásadní je řešit nemedicínské důvody, proč se provádí císařské řezy, které nelze vysvětlit obezitou, či věkem.

Nové doporučení WHO pro provádění císařských řezů má omezit tento druh porodu např. pro obavy či strach rodičky. V některých zemích dokonce se císařský řez stal módní záležitostí. Některé ženy mají traumatické zkušenosti s předchozím porodem, komplikacemi nebo nesprávně věří, že po předchozím císařské řezu nelze rodit přirozeně. Příklon k císařskému řezu se týká upřednostňování chirurgických řešení, finanční zainteresovanosti, obavy z žalob a také pohodlnosti v plánování porodu. Lékaři bývají školenější v operaci než vedení přirozeného porodu.

V některých doporučeních (NICE ve Velké Británii) se uvádí, že žena má právo na rozhodnutí, jaký porod si zvolí. Ale také uvádí, že lékař má právo neindikovaný císařský řez odmítnout.

Císařský řez, pokud není život zachraňující a nutný, přináší mnoho negativních důsledků pro matku i dítě. Například riziko komplikací a úmrtí je vyšší u císařského řezu než přirozeného porodu, hrozí prasknutí dělohy, přítomnost placenty v děloze, potrat, předčasný porod…děti narozené císařským řezem jsou vystaveny různým hormonálním, fyzickým, bakteriálním a lékařským vlivům ovlivňující vývoj dítěte.

Krátkodobá rizika zahrnují narušené zrání imunitního systému, vyšší riziko alergií, atopického ekzému, astmatu a narušený střevní mikrobiom zejména sníženou různorodost bakteriálních kmenů. Z dlouhodobého hlediska se uvádí zvýšené riziko obezity a astmatu v pozdějším věku. Některé studie se zaměřily na souvislost císařského řezu a kognitivní schopnosti.

Rozvoj střevního mikrobiomu, který se vyvíjí do 2.-3.roku věku dítěte, může mít vlivem nepřirozených faktorů (vystavení mikrobům, kteří neodpovídají mikrobiomu matky) po císařském řezu nepříznivé důsledky pro zdravotní stav dítěte.

Zdroje:
The Lancet, 2018, https://doi.org/10.1016/S0140-6736(18)32394-8
http://www.who.int/reproductivehealth/publications/non-clinical-interventions-to-reduce-cs/en/

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.