Zácpou rozumíme nepravidelnost a vyprazdňování , které nenastává denně, méně než 5 stolic týdně, namáhavé a bolestivé vyprazdňování, tvrdou stolici, bolest břicha. 

Dělení zácpy

Primární zácpa vzniká jako onemocnění z různých příčin. Základními příčinami zácpy je nezdravá strava, nepravidelná životospráva, nepravidelný a pozdní spánek často po půlnoci, nedostatek pohybu, práce na směny, cestování, stres. Častou příčinou je snížená funkce štítné žlázy.

Sekundární zácpa jako součást jiného onemocnění ( roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc), překážka ( obstrukce v trávicím traktu – nádor, zánět), otravy ( olovem), cukrovka; léky ( antidepresiva, antacida, přípravky obsahující železo, kalciové blokátory, hormonální antikoncepce

Příčiny zácpy

Hlavní příčina prosté zácpy spočívá ve špatné životosprávě.

Vláknina

Nadbytek vlákniny způsobuje zácpu. Nedává smysl zvyšovat obsah nevstřebatelných látek, které vážou vodu, zbytňují objem stolice a působí nevhodně u zácpy. Žádná kvalitní studie neprokazuje příznivý účinek vlákniny. Jedna vhodně provedená studie ukazuje opak-ti, co vyloučili vlákninu, měli pravidelné vyprazdňování a netrpěli nadýmáním. Vyšší množství tuků v potravě usnadňuje vyprazdňování a odstraňování zácpy, např. kokosový nebo olivový olej.

Nevhodná strava podporující zácpu

K nevhodným potraviny při zácpě patří černý čaj, slazené nápoje, cukr, čokoláda, mléčné výrobky a kakao (zpomalují střevní činnost), bílé pečivo a výrobky z bílé mouky, smažená jídla, košťálová zelenina a luštěniny.

Pitný režim při zácpě

Důležitý je i správný příjem tekutin, zejména vody (nejlépe filtrované a odstáté nebo teplé, nikoli studené). Čaje, minerálky a jiné nápoje by měly doplňovat v pitném režimu vodu. Černý čaj, slazené nápoje, čokoláda, a kakao zpomalují střevní činnost. Pijte přiměřený dostatek tekutin, kolem 1.5-2 litrů denně v podobě vody, čajů bylinných, tulsi. Málo tekutin, zejm. vody (pod 1 litr), a alkohol vyvolává suchou stolici.

Tip. Obnovení vyprazdňovacího reflexu u zácpy

Stres a nepravidelný režim způsobuje vyhaslý vyprazdňovací reflex – zadržování stolice ve spěchu, ze společenských důvodů, u některých lidí při vynechávání snídaně, která podporuje činnost střev a vyprazdňování.
Každé ráno vypijte sklenici vody s bio aloe (2 lžíce) nebo limetkou, po ranní hygieně a další činnosti se nasnídáte. Po asi 30 minutách zkusíme mít stolici, každý den nejlépe ve stejnou dobu. Pokud nedojde k vyprázdnění, pokračujeme v dalších aktivitách. Další dny opakujeme totéž. Reflex se někdy objeví až po mnoha dnech až týdnech. Pro obnovení reflexu je důležitá každodenní pravidelnost. Pokud máme potřebu, je vhodné během dne na stolici jít.

MUDr. David Frej

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.