Jak popisuji ve své knize Tučné superpotraviny a oleje, červené maso obestírá mystický strach, že škodí…

Riziko nemocí srdce, rakoviny či cukrovky způsobuje špatná životospráva a konzumace obilovin, nikoli čerstvé a kvalitní červené maso, pokud není smažené.

Víme, že kvalitní maso je nutričně nejhodnotnější potravina, ale musíme si dát pozor na způsob vaření. Příprava na nezdravém oleji jako je slunečnicový způsobuje tvorbu rakovinných látek, jako jsou polychlorované bifenyly či heterocyklické aminy (HCA). Při smažení a grilování za vysokých teplot a po dlouhou dobu rovněž vznikají karcinogenní látky. Konzumace nadměrně propečeného masa zvyšuje riziko rakoviny, nikoli pro maso samotné, ale kvůli tvorbě HCA při smažení či grilování. Zabránit tvorbě HCA můžeme zabalením masa do fólie, aby tuk neodkapával přímo do ohně.

Ve studeném a suchém zimním počasí může být maso až lékem. V zimním období mnoho zvířat hibernuje; při zpomaleném metabolismu potřebují méně energie. Příroda nám, kteří nehibernujeme, v tomto období nabízí potraviny s vysokým obsahem proteinů a tuku – ořechy, semena, kořenovou zeleninu, vejce a maso.

Bílé bio kuřecí nebo krůtí maso je vhodné, nejhodnotnější je hovězí maso od krav z pastvy, či jehněčí, nejezte ale vepřové maso kromě sádla a slaniny. V poslední době získává zvěřina (například bizoní a srnčí) na oblibě a objevuje se na jídelních lístcích restaurací. Zvěřina obsahuje hodně bílkovin a dostatek omega-3 mastných kyselin. Zvěřina,  pokud se nenachází v znečištěné obelsti, kde je různý toxický spad, a skot, pasoucí se na pastvinách bohatých na trávu a listy, obsahuje výrazně více protizánětlivých omega-3 mastných kyselin.

Doporučené knihy:

Tučné superpotraviny a oleje

Stravou proti zánětu

MUDr. David Frej

Vyšší cholesterol je spojen s dlouhověkostí

V analýzách nižší cholesterol, nikoli vyšší, zvyšoval riziko předčasného úmrtí. Kornatění tepen a nemoci srdce bývají významnější u starších lidí a jejich riziko by mělo být tedy vyšší než u ...

Jíst více tuků a bílkovin, méně cukrů

Změny ve stravování na základě doporučení jíst méně tuku a více sacharidů způsobuje metabolické poruchy v populaci. Potravinářskému průmyslu přinesly velké zisky nezdravé sacharidy (těstoviny, ...

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.