Za oslabenou imunitu lze považovat v první řadě špatnou stravu, nesprávnou životosprávu, znečištěné ovzduší, stres, metabolická onemocnění, a také může být geneticky podmíněna. Při nevyvážené stravě, hromadění odpadních látek, nedosttaku spánku nebo stresu se imunita oslabuje a umožňuje patogenním organismům jako viry a bakterie, aby pronikly do těla a napadaly buňky.

K nejčastějším projevům oslabené imunity patří opakované infekční onemocnění, alergie, únava bez patologického nálezu, náchylnost k onemocnění a nedostatek energie.

1. Některé příznaky je lépe nepotlačovat – např. horečka posiluje imunitu a organizmus tak ukazuje, že bojuje s infekcí. Mírná teplota tak podporuje přítomnost bílkovin, které bojují s vity v krvi. Kýchání zase čistí vaše dýchací cesty, a vylučuje viry z těla.

2. Při prvních příznacích nachlazení nebo chřipky buďte v teple a klidu. Váš imunitní systém začne lépe pracovat.

3. Často smrkejte – nenásilně, jinak si zanesete viry do ucha a způsobíte si tak zánět. Nejlépe je zakrýt si prstem jedenu nosní dírku a jemně se vysmrkat druhou.

4. Při nachlazení nebo chřipce necestujte pokud možno letadlem, může se poškodit ušní bubínek. Případně použijte nosní sprej nebo často žvýkejte, což uvolňuje tlak.

5. Kloktejte teplou vodu se lžičkou soli škrábání v krku, rozpusťte lžíci citrónové šťávy ve 2 šálcích vody se lžičkou medu. Kloktejte tuto směs o pokojové teplotě. Kloktadlo ze šalvěje poslouží při bolestech v krku nebo zánětech mandlí.

6. Pijte teplé nápoje. Teplo zavodňuje, zmírňuje zánět a podrážděné dýchací cesty. Tekutiny pijte přírodní džusy nebo vodu, teplý čaj nebo teplou vodu s citronem, bylinné čaje. Zázvor: zázvorový čaj připravíte zalitím 2 lžic čerstvě nastrouhaného zázvoru horkou vodou, nechejte vyluhovat 5-10 minut.
3xdenně pijte silnější Tulsi čaj. Tulsi kapsle jsou velmi účinné, svatá bazalka je silným antioxidantem a protivirovým lékem.

7. Jezte zdravě: omega-3 tuky, bílkoviny v luštěninách, rybách, zvěřině a krůtím mase, bobulovité ovoce a citrusy lépe dopoledne, vařte na olivovém oleji , kokosovém oleji, bio řepkovém oleji a ghí. Slepičí polévka poskytuje energii a čistí dýchací cesty. Přidejte česnek a cibuli (přírodní antibiotika). Ostré, pálivé jídlo působí dezinfekčně-okořeňte své oblíbené jídlo vhodným kořením.

Jezte potraviny, které podporují boj proti infekci: papriky (vitamín C), mrkev (beta-karoten), chilli papričky, křen zkapalňuje husté hleny, borůvky brání průjmům a snižují horečku a bolest, česnek (denně stroužek) a cibule obsahují přírodní látky proti infekci, rýže brání průjmům. Zelené a fermentované potraviny výrazně podporují imunitu, samozřejmě přes střevní imunitu.

9. Recepty na ucpaný nos a dutiny:

roztok vody se solí pomáhá při zahlenění a vylučuje viry z těla. 1/4 lžičky a 1/4 sody rozmíchejte ve 3 dl teplé vody. Injekční stříkačkou aplikujte vodu do nosu tak, že jednu nosní dírku přitlačíte prstem a do druhé aplikujete trochu vody a pak necháte vytéci. Opakujte 3 x u jedné, pak u druhé nosní dírky.

Na ucpaný nos, nebo začínají alergie či viróza, můžete zkuste relativně drastický recept: 7 dílů vodilky kanadské-prášek z kořene (Hydrastis canadensis), 7 dílů voskovníku obesného (Myricum gale), prášek z kůry, 1 část kajenského pepře a 1 část česnekového prášku. Tuto směs rychle a ve velmi malém množství (na špičku nože) vdechněte nosem. Může to pálit,bolest, ale ničí viry a působí proti rýmě a zánětům dutin.

Mentolová mast (či Nasja olej) natřené kolem nosu snižuje podráždění a zlepšuje dýchání.

Ráno nalačno pijte Bio NONI, připravte si šťávu (po 60 ml) samostatně z čerstvého zázvoru, rozmíchané lžičky kurkumy, citrónu a brusinek (i mražených).

11. Z bylin a doplňků, které posilují imunitu:
– echinacea (čaj, kapsle, tinktura-užívejte maximálně 7 dnů a nejméně na 5 dnů přestaňte užívat,

zinek bisglycinát 25mg1xdenně,

– vitamin A a C v přírodním stavu: vitamín A (antiinfekční vitamín) – jezte žluté ovoce a zeleninu, tučné ryby. Vitamín C ve velkých dávkách 1-3 g denně podporuje tvorbu lymfocytů a kolagenu, který omezuje průchod virů. Zdroje: Amalaki, citrusy, papriky, hrách, brokolice, kapusta, jahody, kiwi, papája, šitaké.

– z koření působí na posílení imunity šalvěj, tymián, oregáno: vynikající protivirový prostředek je oregánový olej.

– měsíček lékařský má protibakterální účinky. Další byliny a doporučení najdete tady. Vitamin D (posiluje imunitu), více na videu zde.

12. Teplá koupel uvolňuje dýchací cesty, nakapejte do teplé vany esenciální eukalyptový olej. 2krát týdně choďte do sauny.  Sprchujte se studenou vodou střídavě po minutě s teplou (začínejte teplou).

13. Spěte pravidelně, cca 7-7.5 hodiny. Spěte s podloženou hlavou, čímž usnadníte dýchání. Velmi dobré jsou kapky Nasja, udržující průchodnost nosu a nosní sliznice proti virům. Kapejte 3 kapky do nosu před spaním.

dr.David Frej

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.