Ječmen mladý (Hordeum vulgare)

Ječmen a sušená šťáva z listů je zásobárnou širokého spektra vitaminů, minerálních látek, antioxidantů, aktivních enzymů a důležitého chlorofylu.  

Účinky mladého ječmene

 

Ječmen mladý je vlastně nejkvalitnější sušená vylisovaná šťáva z listů. nebo sušená nadrcená rostlina z mladého ječmene. Mladý ječmen není nic nového, rádi ho užívali Římané a Řekové ve starověku pro mnohé účinky na organismus s nutriční hodnotu.

Co obsahuje mladý ječmen

Ječmen obsahuje mnohé vitaminy a minerály, vitamin A, vitamin B1 (thiamine), vitamin B2 (riboflavin), vitamin B3 (niacin), vitamin B6, kyselimu listovou, vitamin C, vitamin E (alpha-tokoferol) a vitamin K. Z elektrolytů pak hořčík, fosfor, draslík, a minerály zinek, železo a vápník. Kromě toho obsahuje antioxidanty, esenciální mastné kyseliny a enzymy. Dodává velké množství vlákniny.

Zdravotní účinky mladého ječmene

Nedoporučuji užívat mladý ječmen samostatně, ale ve směsi, kde se minimalizuje nežádoucí reakce, která může na ječmen vzniknout a jednlodtlivé potraviny se synergicky doplňují v účincích.

Antioxidant
Kromě vitaminu E a betakarotenu obsahuje enzym superoxid dismutázu neutralizující volné radikály vznikající během metabolismu a snižuje tak škodllivý dopad oxidačního stresu. Působí jako adaptogen proti stresu

Působí proti zánětlivě
Mladý ječmen podporuje rovnováhu ve střevní mikroflóře, snižuje zánět a tím prospívá u některých zánětu střev. Reguluje též vylučování stolice.

Detoxikace
Ječmen pomáhá detoxikaci tím, že váže na sebe těžké kovy včetně olova, napomáhá tomu obsah zinku, selenu, mědi, betakarotenu a zejména chlorofylu. Ten posiluje játra a podporuje metabolismus.

Imunitní systém
Ječmen podporuje imunitu prto obsah minerálů regulující imuntní buňky, chránící před mikroorganismy.

Prevence rakoviny
Pro obsah superoxid dismutázy, katalázy a dalších enzymů se snáze drží pod kontrolou zmutované buňky, které silný detoxikační a imunitní systém dovede hned zklikivodvat. Navíc může mladý ječmen chránit před poškozením DNA v buňkách a UV radiací.

Zpomalení stárnutí
Chlorofyl, vitamin B, železo a fytokyanin, podporují tvorbu bílých a červených krvinek v kostní dřeni a slezině. Podporuje také regeneraci buněk a zdravou pokožku. Enzymy působí jako látky zpomalující stárnutí a účinkují jako neuropřenašeče, posilující kognitivní schopnosti a bránící senilitě a demenci.

Ingredience ve stravě
Ve směsi SuperGreens se nachází ječmen ve společnosti mnoha jiných zelených potravin a vhodně doplňuje jejich účinky.

Upozornění: Ječmen může obsahovat lepek, stejně tak mladá pšenice, pokud není sklizena do 4 dne. Nevhodný je mladý ječmen v těhotenství a kojení.

Kde mladý ječmen nachází

Bio kvalitní směs zelených potravin najdete ve směsi SuperGreens s kurkumou.