Mumio znamená “dobyvatel hor a ničitel slabosti”. Podle lidového rčení národů, které žijí v himalájské oblasti, činí tělo silným jako skála, také říkají, že Mumio má některé vlastnosti jako skála. Ve starých textech se uvádí, že sotva existuje nějaká vyléčitelná nemoc, u níž bychom nemohli pomoci Mumiem…

Popis Mumia

Mumio je lepkavá hmota, obvykle se sbírá na zemi nebo se nachází, jak vyvěrá ze země nebo prasklin ve skalách, kde se sbírá. Neví se, jestli je geologického nebo živočišného původu. Biologicky transformovaná hmota je vytlačována ze skal geotermálními tlaky. Ve své surové formě Mumio je polotvrdá, hnědavě černá až tmavá, lepkavá a mastná, černá hmota, která má výrazně trpkou chuť. Lidé zjistili, že zvířata olizovaly tuto hmotu a uzdravovaly se.

Analýzy Mumia ukázaly, že je bohatý na nerosty a prvky vyskytující se v přírodě. V přírodě se vyskytující koloidní multiminerální komplex má výraznější schopnosti pro adaptaci nežli anorganické zdroje koloidu. Mumio je vhodnější nežli koloidní nerosty.

Má výjimečné vlastnosti, které v žádném jiném přírodním přípravku nenalezneme. Zvyšuje vnitřní energii zodpovědnou za sexuální a duševní sílu, tedy za stejnou sílu, která slábne v důsledku působení stresu a starostí.

Co se v Mumiu nachází

Mumio v sobě obsahuje 84 minerálních a stopových prvků. Analýzy Mumia u ukázaly, že je bohatý na nerosty a prvky vyskytující se v přírodě. V přírodě se vyskytující koloidní multiminerální komplex má výraznější schopnosti nežli anorganické zdroje koloidu. Mumio je tedy vhodnější nežli koloidní nerosty. Má výjimečné vlastnosti, které v žádném jiném přírodním přípravku nenalezneme. Podle lidového rčení národů, které žijí v himalájské oblasti, činí tělo silným jako skála.

Zdravotní účinky

Mumio se podle znalostí z historie používá pro celkové fyzické posílení, proti procesu stárnutí, ke stabilizaci hladiny cukru v krvi, pro zvýšení libida, hojení ran, léčení močového ústrojí, omlazení, zvýšení činnosti mozku, zlepšení potence, pro hojení kostí, regeneraci ledvin, posílení imunitního systému, při artritidě, artróze, vysokém krevním tlaku, hubnutí a pro léčení celé řady dalších stavů.

Stres, únava a imunita. Mumio zlepšuje paměť a schopnost vyrovnat se se stresem. Mumio stimuluje imunitní systém a snižuje chronickou únavu. Působí jako adaptogen (Rasájana), pomáhá zdolávat obtíže s imunitou. Snižuje chronickou únavu.

Regenerační účinek. Mumio zkracuje dobu nutnou pro regeneraci při poranění svalů, kostí a nervů. Používá se dále jako vlasové a cévní tonikum. Jako účinný regenerační přípravek vede k posílení kostí, zubů a vlasů, proti šedivění vlasů, podává se tedy u osteoporózy, protože podporuje pronikání nerostů, zvláště vápníku, fosforu a hořčíku do svalové tkáně a kostí. Používání Mumia vede k obnově vitality.

Afrodisiakum. Mumio působí jako afrodisiakum a mohutné tonikum, které zvyšuje energii, sílu a sexuální energii. Léčí neplodnost.

Cukrovka, krev, krevní tlak. Mumio reguluje hladinu krevního cukru. Snižuje krevní srážlivosti, kontroluje krevní tlak, čistí krev, chrání před krvácením z nosu. Používá se u hemeroidů. Zvyšuje počet červených krvinek u chudokrevnosti.

Ledviny a močový systém. Působí u zánětů prostaty, u poruch močového ústrojí a močových či ledvinových kamenech. Má mírný močopudný účinek.

Hubnutí a metabolismus. Mumio odbourává tuky a snižuje cholesterol a nadváhu. Posiluje žlučník, játra a zažívací systém. Odbourává otoky a má detoxikační účinek.

Menstruace. Působí při menstruačních potížích (nepravidelnost, bolestivost) a při silném menstruačním krvácení.

Léčba rakoviny. Má protinádorové účinky, zmírňuje nežádoucí účinky chemoterapie.

Kde se Mumio nachází

Nachází se v řadě významných léčivých přípravků – Reslim na hubnutí, DiaKare na cukrovku a hubnutí. Přidává se také do regenerační a omlazujících přípravků.

Dávkování

Průměrně 500 mg denně.

Upozornění

Nepožívejte při vysoké hladině kyseliny močové nebo při horečnatých onemocněních

Souhrn

– regenerační účinek na celý organismus
– podpora imunity
– posílení metabolismu
– afrodisiakum

Máta peprná (Mentha pipperita)

Máta peprná (Mentha pipperita)

Máta dostala název podle nymfy Menthé. Máta se přirozeně vyskytuje v Evropě. První zmínka pochází z Egypta. V Evropě se používá od 17 stol, kam se máta rozšířila z východní Asie.
Ječmen mladý (Hordeum vulgare)

Ječmen mladý (Hordeum vulgare)

Ječmen a sušená šťáva z listů je zásobárnou širokého spektra vitaminů, minerálních látek, antioxidantů, aktivních enzymů a důležitého chlorofylu.   (Pokračování textu…)
Pelyněk (Artemisia)

Pelyněk (Artemisia)

Pelyněk se od starověku používal na infekce, jako přísada do vína, ve středověku se vyvolával potrat, a jako silný čaj na trávící obtíže. Pelyněk se popisuje ve Starém i Novém zákoně. ...
Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa)

Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa)

Hanabiratake , Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa) přitahuje pozornost vědců pro účinky výrazně podporující imunitní systém. Vypadá jako mozek a z toho plyne i její přezdívka „ houba podobná ...
Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata)

Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata)

Pryskyřice ze stromu Boswellia serrata s výrazními protizánětlivými účinky. (Pokračování textu…)
Lékořice (Glycyrrhiza glabra)

Lékořice (Glycyrrhiza glabra)

Kořen sladké chuti se nejí jen jako pendrek, ale pro léčivé účinky. (Pokračování textu…)
Moringa olejodárná (Moringa oleifera)

Moringa olejodárná (Moringa oleifera)

Moringa je bohatým bylinným zdrojem vitaminů, minerálů a bílkovin. Název (Pokračování textu…)
Řeřicha setá (Lepidium sativum)

Řeřicha setá (Lepidium sativum)

Listy se používají do salátů, semena mají zdravotní účinky... (Pokračování textu…)
Mladá pšenice

Mladá pšenice

Jedna ze zelených superpotravin... Název (Pokračování textu…)

Garcinia cambogia

Plod, který se užívá u nadváhy a obezity na snížení váhy.  (Pokračování textu…)
Withanie spavá (Withania somnifera)

Withanie spavá (Withania somnifera)

Latinsky: Withania somnifera Jiné názvy: Ašvaganda Popis Ašva značí kůň a ganda sílu. Ašvaganda tedy značí sílu koně. Latinský název zní Withania somniferum a nazývá se také indický ...
Pupečník asijský (Centella asiatica)

Pupečník asijský (Centella asiatica)

Latinsky: Centella asiatica Jiné názvy: Brahmi, Gotu Kola Popis Brahmi, neboli gotu kola je jedna z hlavních bylin pro regeneraci nervové soustavy. Brahmi znamená v sanskrtu vědomí či ...