Ječmen a sušená šťáva z listů je zásobárnou širokého spektra vitaminů, minerálních látek, antioxidantů, aktivních enzymů a důležitého chlorofylu.  

Účinky mladého ječmene

Ječmen mladý je vlastně nejkvalitnější sušená vylisovaná šťáva z listů. nebo sušená nadrcená rostlina z mladého ječmene. Mladý ječmen není nic nového, rádi ho užívali Římané a Řekové ve starověku pro mnohé účinky na organismus s nutriční hodnotu.

Co obsahuje mladý ječmen

Ječmen obsahuje mnohé vitaminy a minerály, vitamin A, vitamin B1 (thiamine), vitamin B2 (riboflavin), vitamin B3 (niacin), vitamin B6, kyselimu listovou, vitamin C, vitamin E (alpha-tokoferol) a vitamin K. Z elektrolytů pak hořčík, fosfor, draslík, a minerály zinek, železo a vápník. Kromě toho obsahuje antioxidanty, esenciální mastné kyseliny a enzymy. Dodává velké množství vlákniny.

Zdravotní účinky mladého ječmene

Nedoporučuji užívat mladý ječmen samostatně, ale ve směsi, kde se minimalizuje nežádoucí reakce, která může na ječmen vzniknout a jednlodtlivé potraviny se synergicky doplňují v účincích.

Antioxidant
Kromě vitaminu E a betakarotenu obsahuje enzym superoxid dismutázu neutralizující volné radikály vznikající během metabolismu a snižuje tak škodllivý dopad oxidačního stresu. Působí jako adaptogen proti stresu

Působí proti zánětlivě
Mladý ječmen podporuje rovnováhu ve střevní mikroflóře, snižuje zánět a tím prospívá u některých zánětu střev. Reguluje též vylučování stolice.

Detoxikace
Ječmen pomáhá detoxikaci tím, že váže na sebe těžké kovy včetně olova, napomáhá tomu obsah zinku, selenu, mědi, betakarotenu a zejména chlorofylu. Ten posiluje játra a podporuje metabolismus.

Imunitní systém
Ječmen podporuje imunitu prto obsah minerálů regulující imuntní buňky, chránící před mikroorganismy.

Prevence rakoviny
Pro obsah superoxid dismutázy, katalázy a dalších enzymů se snáze drží pod kontrolou zmutované buňky, které silný detoxikační a imunitní systém dovede hned zklikivodvat. Navíc může mladý ječmen chránit před poškozením DNA v buňkách a UV radiací.

Zpomalení stárnutí
Chlorofyl, vitamin B, železo a fytokyanin, podporují tvorbu bílých a červených krvinek v kostní dřeni a slezině. Podporuje také regeneraci buněk a zdravou pokožku. Enzymy působí jako látky zpomalující stárnutí a účinkují jako neuropřenašeče, posilující kognitivní schopnosti a bránící senilitě a demenci.

Ingredience ve stravě
Ve směsi SuperGreens se nachází ječmen ve společnosti mnoha jiných zelených potravin a vhodně doplňuje jejich účinky.

Upozornění: Ječmen může obsahovat lepek, stejně tak mladá pšenice, pokud není sklizena do 4 dne. Nevhodný je mladý ječmen v těhotenství a kojení.

Kde mladý ječmen nachází

Bio kvalitní směs zelených potravin najdete ve směsi SuperGreens s kurkumou.

Máta peprná (Mentha pipperita)

Máta peprná (Mentha pipperita)

Máta dostala název podle nymfy Menthé. Máta se přirozeně vyskytuje v Evropě. První zmínka pochází z Egypta. V Evropě se používá od 17 stol, kam se máta rozšířila z východní Asie.
Ječmen mladý (Hordeum vulgare)

Ječmen mladý (Hordeum vulgare)

Ječmen a sušená šťáva z listů je zásobárnou širokého spektra vitaminů, minerálních látek, antioxidantů, aktivních enzymů a důležitého chlorofylu.   (Pokračování textu…)
Pelyněk (Artemisia)

Pelyněk (Artemisia)

Pelyněk se od starověku používal na infekce, jako přísada do vína, ve středověku se vyvolával potrat, a jako silný čaj na trávící obtíže. Pelyněk se popisuje ve Starém i Novém zákoně. ...
Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa)

Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa)

Hanabiratake , Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa) přitahuje pozornost vědců pro účinky výrazně podporující imunitní systém. Vypadá jako mozek a z toho plyne i její přezdívka „ houba podobná ...
Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata)

Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata)

Pryskyřice ze stromu Boswellia serrata s výrazními protizánětlivými účinky. (Pokračování textu…)
Lékořice (Glycyrrhiza glabra)

Lékořice (Glycyrrhiza glabra)

Kořen sladké chuti se nejí jen jako pendrek, ale pro léčivé účinky. (Pokračování textu…)
Moringa olejodárná (Moringa oleifera)

Moringa olejodárná (Moringa oleifera)

Moringa je bohatým bylinným zdrojem vitaminů, minerálů a bílkovin. Název (Pokračování textu…)
Řeřicha setá (Lepidium sativum)

Řeřicha setá (Lepidium sativum)

Listy se používají do salátů, semena mají zdravotní účinky... (Pokračování textu…)
Mladá pšenice

Mladá pšenice

Jedna ze zelených superpotravin... Název (Pokračování textu…)

Garcinia cambogia

Plod, který se užívá u nadváhy a obezity na snížení váhy.  (Pokračování textu…)
Withanie spavá (Withania somnifera)

Withanie spavá (Withania somnifera)

Latinsky: Withania somnifera Jiné názvy: Ašvaganda Popis Ašva značí kůň a ganda sílu. Ašvaganda tedy značí sílu koně. Latinský název zní Withania somniferum a nazývá se také indický ...
Pupečník asijský (Centella asiatica)

Pupečník asijský (Centella asiatica)

Latinsky: Centella asiatica Jiné názvy: Brahmi, Gotu Kola Popis Brahmi, neboli gotu kola je jedna z hlavních bylin pro regeneraci nervové soustavy. Brahmi znamená v sanskrtu vědomí či ...