Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa)

Hanabiratake , Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa) přitahuje pozornost vědců pro účinky výrazně podporující imunitní systém. Vypadá jako mozek a z toho plyne i její přezdívka „ houba podobná mozku"..

 

V poslední době získala popularitu kvůli mimořádnému obsahu beta-glukanů, kterých je v extraktu až 50%. Kromě toho obsahuje přibližně 90% vody, více anti-mikrobiálních látek, bílkoviny, lipidy, sacharidy, vlákninu, vitamin D2, který napomáhá vstřebávání vápníku.

Vzácná houba obsahuje z hub nejvyšší množství beta glukanů 50 g /100g - betaglukany posilují imunitu, jak bylo prokázáno ve více než 100 studiích, provedených zejména v Japonsku. Kotrč kadeřavý má vzhledem k určitým látkám jako terpenoidy protinádorové vlastnosti. Studie v Japonsku u myší prokázala, že během 5 týdnů hanabiratake stimulací imunity zmenšila nádory a prodloužila život myší.

1-3 beta glukany mají výrazný účinek na imunitu, antimikrobiální účinky a v laboratorních pokusech protinádorové účinky.

Úspěšný výzkum na Tokyo University of Pharmacy and Life Science umožnil pěstování vzácné houby pro doplněk stravy, který jsem s japonským výrobcem sestavil. Výzkum prováděný zejména na myších ukázal, že kotrč kadeřavý podporuje krvetvorbu a obsahuje látky, které pomáhají tělu zvýšit hladinu hemoglobinu. To posiluje imunitní systém, protože kontinuální rozpad červených krvinek je příčinou špatného zdravotního stavu. Některé další výzkumy prokazují, že kotrč kadeřavý má protiplísňové účinky.

Hanabiratake posiluje střevní mikrofloru a pomáhá udržovat imunitní systém v dobré rovnováze, jak píši v knize Zdravé střevo.

 

Účinky:

Posílení imunitní funkce

Protirakovinné účinky

Protiplísňové účinky

Antimikrobiální aktivita

Snižuje nadměrnou krevní srážlivost

Novinky
Střevům pomohou probiotika

Střevům pomohou probiotika z Nedělního Blesku 29.1.2017...

 
Moje zdraví
V březnovém číslo časopise Moje zdraví 3/2017 najdete dva články o stravě a jarním detoxu s odkazem na knihu Zdravé střevo.
 
únor a březen v Regeneraci

Dva články v únorové Regeneraci - Cholesterolová hysterie, jedno z témat knihy Tučné superpotraviny a oleje, str 12-14,  a na str.16-17 článek o Fekální transplantaci, terapii budoucnosti, které se věnuji v knize Zdravé střevo.

Střevní bakterie - naši spojenci, na str. 48 v pravidelném sloupku Regenerac březen 2017

 

 
Tučné superpotraviny a oleje
Právě vychází nová kniha o tom, proč máme jíst živočišné potraviny jako sádlo, maso a máslo, proč je kokosový a nerafinovaný palmový olej zdravý a také o cholesterolové lži...
 
Detoxikace v Nepálu s výletem do hor
V termínu od 9.9.2017 do 21.9.2017 se lze přihlásit na pobyt do Nepálu. Více informací najdete zde.
 
Dr.Frej na Facebooku
Novinky e-mailem
Informace o novinkách,
články o zdraví, recepty

Novinky, zdraví (archív)
Byliny a poradna (archív)Banner
Banner
Banner