Moringa olejodárná (Moringa oleifera)

Moringa je bohatým bylinným zdrojem vitaminů, minerálů a bílkovin.

Název

Moringa olejodárná, lat. Moringa oleiforma

Popis moringy

Moringa je strom, který je velmi nenáročný, odolný suchu a jehož po celý rok zelené listy obsahují velké množství prospěšných látek.

Co moringa obsahuje

Moringa v rozvojových zemích nahrazuje nedostatek některých potravin, protože obsahuje bílkoviny, vitaminy a minerály. 100 gramů čerstvých Moringa listů dodává stejné množství bílkovin jako vejce, železa jako steak, stejně vitaminu C jako pomeranč, a vápníku jako sklenice mléka.

Zdravotní účinky moringy

Moringa se na celém světe tradičně užívá na léčbu nemocí od dny po záněty, horečky, na srdce, vysoký tlak, proti křečím, na cukrovku, játra, proti bakteriím a plísním.

Antibiotický účinek: ačkoliv se účinky neprověřily doposud na lidech ve větších studiích, existuje dostatečné množství informací o zejména protibakteriálním a také protiplísňovému účinku látek v bylině jako např. deriváty benzyl isothyocyanátu. Moringa působí i proti parazitům a virům, jako je EB virus (mononukleóza). Doporučuje se v prevenci a léčbě infekčních nemocí dýchacího traktu a močových cest.

Přírodní multivitamin: Moringa se používá po dlouhá staletí, neboť se jedná o jeden z nejbohatších přírodních zdrojů mnoha vitamínů a minerálů, například vápník, hořčík, železo, draslík, vitamin A a C a karotenoidy. Je silným antioxidantem. Používá se na doplnění energie, u chudokrevnosti z nedostatku železa a živin.

Protinádorový účinek: Moringa v laboratorních pokusech zpomalovala či zastavila růst nádorových buněk,

Další účinky: v literatuře existuje mnoho důkazů, že Moringa působí účinně u zažívacích obtíží (zánět střev, nadýmání, průjem), nemocí srdce a hormonální nerovnováhy (štítná žláza, chudokrevnost, vysoký krevní tlak), cukrovky (pomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi), bolestí hlavy, a křečí.

Kde se moringa nachází

Moringu najdete v přípravcích Green Mix a Moringa.

Dávkování moringy

1-2 kapsle 1-2 dvakrát denně (Moringa), .

Souhrn účinků

- bylinný multivitamin

- protibakteriální, protivirové a protiplísňové účinky

- protinádorový účinek

- stabilní hladina krevního cukru

Novinky
Střevům pomohou probiotika

Střevům pomohou probiotika z Nedělního Blesku 29.1.2017...

 
Moje zdraví
V březnovém číslo časopise Moje zdraví 3/2017 najdete dva články o stravě a jarním detoxu s odkazem na knihu Zdravé střevo.
 
únor a březen v Regeneraci

Dva články v únorové Regeneraci - Cholesterolová hysterie, jedno z témat knihy Tučné superpotraviny a oleje, str 12-14,  a na str.16-17 článek o Fekální transplantaci, terapii budoucnosti, které se věnuji v knize Zdravé střevo.

Střevní bakterie - naši spojenci, na str. 48 v pravidelném sloupku Regenerac březen 2017

 

 
Tučné superpotraviny a oleje
Právě vychází nová kniha o tom, proč máme jíst živočišné potraviny jako sádlo, maso a máslo, proč je kokosový a nerafinovaný palmový olej zdravý a také o cholesterolové lži...
 
Detoxikace v Nepálu s výletem do hor
V termínu od 9.9.2017 do 21.9.2017 se lze přihlásit na pobyt do Nepálu. Více informací najdete zde.
 
Dr.Frej na Facebooku
Novinky e-mailem
Informace o novinkách,
články o zdraví, recepty

Novinky, zdraví (archív)
Byliny a poradna (archív)Banner
Banner
Banner