Vojtěška

Vojtěška je léčivá bylina, jejíž účinky znali již v starověké Číně...

Název vojtěšky

Tolice setá, Medicago sativa

Popis vojtěšky

Arabové považovali vojtěšku za velmi silnou léčivou bylinu. Obsahuje fytohormony, obsahuje vápník, hořčík, mangan, zinek, železo, draslík, křemík, fosfor, vitamíny A, betakaroten, B2, B12, C, E, K4 a protizánětlivé flavonoidy.

Zdravotní účinky

Krevní oběh, cévy. Pozitivní účinek nespočívá jen v regulaci cholesterolu a snížení tuků v krvi (snižuje vstřebávání tuků ze střeva), ale v posílení cévní stěny, brání praskání žilek, reguluje krevní oběh.

Metabolismus. Pozitivně ovlivňuje trávení, snižuje produkci plynů a nadýmání, působí proti překyselení žaludku. Snižuje hladinu krevní cukru. Při nedostatku křemíku a následném padání vlasů podporuje normální stav vlasů a nehtů. Podporuje metabolismus a příznivě se podílí na sexuálním zdraví.

Záněty. Vojtěška působí protizánětlivě zejména u zánětů močových cest, posiluje ledviny a prostatu, působí pozitivně na záněty kloubů a u revmatoidní artritidy, snižuje hladinu kyseliny močové, zlepšuje stav u astmatu.

Kde vojtěšku najít

Vojtěšku, vylisovanou a šetrně sušenou šťávu do 38 st.C, najdete ve směsi Green Mix.

Dávkování vojtěšky

Vojtěšky se nemá jíst příliš mnoho,  dlouhou dobu (max. 3 měsíce), menší množství je vhodnější, max. 50 ml nápoje z listů  a příp. natě denně.

Nevhodná je u těhotenství, některých autoimunitních chorob, a při užívání léků na ředění krve.

Souhrn o účincích vojtěšky

metabolismus

srdce a cévy

protizánětlivý účinek

Novinky
Střevům pomohou probiotika

Střevům pomohou probiotika z Nedělního Blesku 29.1.2017...

 
Moje zdraví
V březnovém číslo časopise Moje zdraví 3/2017 najdete dva články o stravě a jarním detoxu s odkazem na knihu Zdravé střevo.
 
únor a březen v Regeneraci

Dva články v únorové Regeneraci - Cholesterolová hysterie, jedno z témat knihy Tučné superpotraviny a oleje, str 12-14,  a na str.16-17 článek o Fekální transplantaci, terapii budoucnosti, které se věnuji v knize Zdravé střevo.

Střevní bakterie - naši spojenci, na str. 48 v pravidelném sloupku Regenerac březen 2017

 

 
Tučné superpotraviny a oleje
Právě vychází nová kniha o tom, proč máme jíst živočišné potraviny jako sádlo, maso a máslo, proč je kokosový a nerafinovaný palmový olej zdravý a také o cholesterolové lži...
 
Detoxikace v Nepálu s výletem do hor
V termínu od 9.9.2017 do 21.9.2017 se lze přihlásit na pobyt do Nepálu. Více informací najdete zde.
 
Dr.Frej na Facebooku
Novinky e-mailem
Informace o novinkách,
články o zdraví, recepty

Novinky, zdraví (archív)
Byliny a poradna (archív)Banner
Banner
Banner