Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa)

Hanabiratake , Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa) přitahuje pozornost vědců pro účinky výrazně podporující imunitní systém. Vypadá jako mozek a z toho plyne i její přezdívka „ houba podobná mozku"..

 

V poslední době získala popularitu kvůli mimořádnému obsahu beta-glukanů, kterých je v extraktu až 50%. Kromě toho obsahuje přibližně 90% vody, více anti-mikrobiálních látek, bílkoviny, lipidy, sacharidy, vlákninu, vitamin D2, který napomáhá vstřebávání vápníku.

Vzácná houba obsahuje z hub nejvyšší množství beta glukanů 50 g /100g - betaglukany posilují imunitu, jak bylo prokázáno ve více než 100 studiích, provedených zejména v Japonsku. Kotrč kadeřavý má vzhledem k určitým látkám jako terpenoidy protinádorové vlastnosti. Studie v Japonsku u myší prokázala, že během 5 týdnů hanabiratake stimulací imunity zmenšila nádory a prodloužila život myší.

1-3 beta glukany mají výrazný účinek na imunitu, antimikrobiální účinky a v laboratorních pokusech protinádorové účinky.

Úspěšný výzkum na Tokyo University of Pharmacy and Life Science umožnil pěstování vzácné houby pro doplněk stravy, který jsem s japonským výrobcem sestavil. Výzkum prováděný zejména na myších ukázal, že kotrč kadeřavý podporuje krvetvorbu a obsahuje látky, které pomáhají tělu zvýšit hladinu hemoglobinu. To posiluje imunitní systém, protože kontinuální rozpad červených krvinek je příčinou špatného zdravotního stavu. Některé další výzkumy prokazují, že kotrč kadeřavý má protiplísňové účinky.

Hanabiratake posiluje střevní mikrofloru a pomáhá udržovat imunitní systém v dobré rovnováze, jak píši v knize Zdravé střevo.

 

Účinky:

Posílení imunitní funkce

Protirakovinné účinky

Protiplísňové účinky

Antimikrobiální aktivita

Snižuje nadměrnou krevní srážlivost